Historia przedszkola

Przedszkole rozpoczęło swoją działalność w 1958 roku. Zostało zaprojektowane i zbudowane z przeznaczeniem na potrzeby oświatowe. Przez kilka pierwszych lat właścicielem przedszkola był Miejski Handel Detaliczny a potem zostało przekazane pod zarząd Władz Oświatowych dzielnicy. Pierwszym kierownikiem a potem dyrektorem była pani Alina Bronisz - Wiśniewska. W latach 1958-1989 w przedszkolu były 4 oddziały: dzieci 3, 4, 5, 6-cio letnich. Od sierpnia 1989 roku dyrektorem placówki została pani Katarzyna Szczemier – Szczemierska i pełniła tą funkcję do roku 2009.

W tym okresie wyremontowano wszystkie łazienki, wymieniono meble we wszystkich salach, powstała także specjalna sala do gimnastyki korekcyjnej. W latach 2006-2007 Gmina przyznała dodatkowy teren na ogród przedszkolny. Od 1 września 2009 roku dyrektorem przedszkola jest pani Katarzyna Surma. W 2016r. budynek został wyremontowany i rozbudowany, dzięki czemu w chwili obecnej posiada 6 oddziałów. Wokół przedszkola znajduje się duży ogród, który dzięki wygraniu projektu partycypacyjnego w 2016r. został  zmodernizowany i doposażony.

Przedszkole jest miejscem przyjaznym dzieciom, a rodzice wraz z nauczycielami tworzą atmosferę życzliwej współpracy. Pracownicy przedszkola są otwarci na potrzeby małego dziecka, wspierają je, rozwijają talenty i umiejętności, uczą wartości i szacunku do innych osób. Nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikację i umiejętności, wraz z dziećmi uczestniczą w różnego rodzaju konkursach i projektach organizowanych na terenie dzielnicy i ogólnopolskich. Jeżdżą z dziećmi na wycieczki, również autokarowe. Realizują ciekawe programy, w tym swoje własne, autorskie. W przedszkolu organizowane są teatrzyki, koncerty, bale i inne imprezy okolicznościowe.

Data dodania: 2023-03-07 15:27:01
Data edycji: 2023-04-05 22:31:47