godlo-polski Przedszkole nr 211

mailp211@edu.um.warszawa.pl

nasze prace

kubusiowy cytat

"Takich dwóch jak nas trzech to nie ma ani jednego".

100-lecie przyłączenia

logo saskakepa grochow goclaw

Podwieczorek

Jadłospis sporządzono na podstawie załącznika nr 2 Rozporządzenia Ministra Finansów z dn. 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach. Do przygotowania posiłków używane są przyprawy: pieprz, pieprz ziołowy, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, tymianek, kminek, zioła prowansalskie, cynamon, goździki, sól o obniżonej zawartości sodu, świeże zioła. Wywary do zup są przygotowywane na mięsie z kurczaka. Cukier jest ograniczony, zastępowany miodem naturalnym.

W jadłospisie wyróżnione są produkty powodujące alergie i nietolerancje pokarmowe zgodnie z zarządzeniem UE nr.1169/2011 załącznik z dn.25 października 2016 roku, w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności. Zgodnie z informacjami od producentów i dostawców użyte produkty gotowe np. kakao, herbata, koncentrat pomidorowy, produkty z mięsa mogą zawierać śladowe ilości alergenów: glutenu, laktozy, jaj, soi, orzechów, selera i gorczycy.

Lista produktów powodujących alergię i nietolerancję:

1.  seler
    2.  gluten