godlo-polski Przedszkole nr 211

mailp211@edu.um.warszawa.pl

nasze prace

kubusiowy cytat

"I żeby to był Mruczankowy Dzień, i żeby ptaszki śpiewały."

100-lecie przyłączenia

logo saskakepa grochow goclaw

Historia przedszkola

Przedszkole rozpoczęło swoją działalność w 1958 roku. Zostało zaprojektowane i zbudowane z przeznaczeniem na potrzeby oświatowe. Przez kilka pierwszych lat właścicielem przedszkola był Miejski Handel Detaliczny a potem zostało przekazane pod zarząd władz Oświatowych dzielnicy. Pierwszym kierownikiem a potem dyrektorem była pani Alina Bronisz - Wiśniewska. W latach 1958-1989. W przedszkolu były 4 oddziały, dzieci 3, 4, 5, 6-cio letnich. Od sierpnia 1989 roku dyrektorem placówki została pani Katarzyna Szczemier – Szczemierska do roku 2009.

W tym okresie wyremontowano wszystkie łazienki, wymieniono meble we wszystkich salach, powstała specjalna sala do gimnastyki korekcyjnej. W latach 2006-2007 Gmina przyznała dodatkowy teren na ogród przedszkolny Od 1 września 2009 roku dyrektorem jest pani Katarzyna Surma. W 2016r. przedszkole zostało wyremontowane i rozbudowane dzięki czemu w chwili obecnej posiada 6 oddziałów. Wokół przedszkola znajduje się duży ogród, który częściowo już został doposażony, a dzięki wygraniu projektu partycypacyjnego w 2016r. będzie jeszcze modernizowany i doposażony.

Przedszkole jest miejscem przyjaznym dzieciom, rodzice wraz z nauczycielami tworzą atmosferę życzliwej współpracy. Pracownicy przedszkola są otwarci na potrzeby małego dziecka, wspierają je, rozwijają talenty i umiejętności, uczą wartości i szacunku do innych osób. Nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikację i umiejętności, wraz z dziećmi uczestniczą w różnego rodzaju konkursach i projektach organizowanych na terenie dzielnicy i ogólnopolskich. Jeżdżą z dziećmi na wycieczki również autokarowe, realizują programy również swoje własne autorskie. W przedszkolu organizowane są teatrzyki, koncerty, bale i inne imprezy okolicznościowe. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której umieszczamy gazetkę przedszkolną " W stumilowym lesie..". W gazetce znajdują się bieżące informacje dotyczące działalności przedszkola.

Designed by Andreo.pl